Ostatnie posty

Left Banner

Drobna Egzotyka

Drobna egzotyka to całe spektrum małych ptaków które z powodzeniem są hodowane i rozmnażane w klatkach jak i wolierach , wiele z tych gatunków ma niesamowite barwy  ,zachowanie a niejedne bardzo pięknie śpiewają a są i takie które i pięknie śpiewają i są bardzo kolorowe. Ptaki te zwane są drobną egzotyką  czy astryldami australijskimi czy astryldami afrykańskimi aby z powodzeniem hodować i rozmnażać te ptaki potrzebne jest zaangażowanie hodowcy i dostarczać im niezbędnych dobrej jakości mieszanek dla drobnej egzotyki karmy takie ma firma Garvo i Vaesen , firmy te mają duży wybór naprawdę bardzo dobrej jakości dobrze zbilansowanych karm dla drobnej egzotyki .

Dobrze dobrane składy mieszanek są bardzo chętnie pobierane przez ptaki również w hodowli nie może zabraknąć pokarmów jajecznych czy witamin i minerałów w różnej postaci. Każdy hodowca powinien posiadać w swojej szafce preparaty lecznicze czy zapobiegawcze chorobą chociażby z firmy Tauben Medi czy AviMax które mają duży wybór preparatów.

Jest wiele akcesorii które są niezbędne do hodowli takie jak budki lęgowe , włókna kokosowe czy materiały do budowy gniazd , poidełka czy karmidełka. No ale najważniejsza jest pasja do ptaków przy hodowli jeśli będziemy dbali i dostarczali dobre i najlepsze produkty nasi podopieczni będą się cieszyć dobrym zdrowiem i będziemy się nimi cieszyć długi czas. 

Posted in: Drobna Egzotyka

Skomentuj